مقالات سلامت سیناکر

فشار خون سیستولیک و دیاستولیک

فشار خون سیستولیک و دیاستولیک یعنی چه؟

منظور از فشار خون سیستولی و دیاستولی چیست؟ وقتی فشار خونتان را اندازه می‎گیرند دو عدد به شما اعلام می‎کنند. عدد اول که عدد بالاتری است همان فشار سیستولی شما است و عدد دوم که مقدار کمتری هم دارد فشار خون دیاستولی است. دانستن این مطلب بسیار مهم است و می‎تواند زندگی شما را نجات دهد.

ادامه مطلب »
پیش فشارخون چیست و چه خطراتی دارد؟

پیش‌ فشارخون چیست و چه خطراتی دارد؟

مرحله‌ی اولیه‌ی فشار خون یک علامت هشدار دهنده است که نشان می‌دهد که شما ممکن است در آینده فشار خون بالا پیدا کنید. فشار خون بالا خطر حملات قلبی، سکته‌، بیماری‌های عروق کرونر قلب، نارسایی قلب و نارسایی کلیه را افزایش می‌دهد. درمان قطعی برای فشار خون بالا وجود ندارد اما با رژیم غذایی، سبک زندگی و دارو‌ها می‌توان آن را کنترل کرد.

ادامه مطلب »
ورزش و چربی سوزی

هنگام ورزش و چربی‌سوزی، چه اتفاقی برای چربی‌ها می‌افتد؟

با توجه به این که چاقی یکی از دغدغه‌های سلامت عمومی در سراسر جهان است، بسیاری از افراد به دنبال روشی برای از بین بردن چربی هستند. با این حال، سردرگمی‌های زیادی درباره‌ی فرآیند از دست دادن چربی وجود دارد. این مقاله بررسی می‌کند که وقتی شما وزنتان را کم می‌کنید، چه اتفاقی برای چربی‌ها می‌افتد.

ادامه مطلب »
تله مدیسن یا پزشکی از راه دور

چه افرادی می‌توانند از تله‌مدیسین بهره ببرند؟

کارگروه خدمات پیشگیرانه‌ی اجتماعی‌، چندین مداخله‌ی پزشکی از راه دور یا تله‌مدیسین را برای کاهش عوامل خطر بیماری‌های مزمن و کنترل این بیماری‌ها در افراد، پیشنهاد می‌کند. این بیماری‌ها عبارتند از:

ادامه مطلب »
انواع دستگاه قند خون

راهنمای انتخاب دستگاه اندازه‌‎گیری قندخون (گلوکومتر) مناسب و پیشرفته

ممکن است پزشکتان دستگاه اندازه‌گیری قند خون یا گلوکومتر را به رایگان در اختیار شما قرار داده باشد؛ در این صورت احتمالاً به این فکر نکرده‌اید که گزینه‌های در دسترس دیگر را مورد بررسی قرار دهید. ولی امروزه انتخاب‌های هیجان‌انگیز زیادی برای شما وجود دارد؛

ادامه مقاله >>
کاهش نمک در غذا

برای کاهش نمک در غذا چه کنیم؟

اکثر مردم وقتی صحبت از سدیم می‌شود، به اشتباه فقط به مواد غذایی شور و نمکی که در سفره است فکر می‌کنند. اما، ‌اکثر سدیم موجود در رژیم‌های غذایی ما از مواد غذایی بسته‌بندی شده و غذای رستوران (و نه از نمکدان) وارد بدنمان می‌شود و نتیجه‌ی مستقیم فرآوری مواد غذایی است‌.

ادامه مقاله >>

توجه کنید نرم‌افزار سیناکر در داخل اپ استور اپل با نام Terawave قرار دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با پشتیبانی سیناکر ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۰۲ تماس بگیرید.

برای دریافت اپلیکیشن سیناکر اینجا کلیک کنید.