مقالات سلامت سیناکر

چاقی چگونه تشخیص داده می‌شود و چه درمان‌هایی دارد؟

چاقی چگونه تشخیص داده می‌شود و چه درمان‌هایی دارد؟

هدف از درمان چاقی، رسیدن به وزن مناسب و حفظ آن است که سلامت عمومی شما را بهبود بخشیده، شانس ابتلا به عوارض چاقی را کاهش می‌دهد. برای درک و ایجاد تغییر در عادات غذایی و فعالیت خود، شاید نیاز باشد از یک تیم از متخصصین سلامت (شامل متخصص تغذیه، مشاور رفتاری و یا متخصص چاقی) کمک بگیرید.

ادامه مطلب »
علل چاقی چیست و چه علایمی دارد؟

علل چاقی چیست و چه علایمی دارد؟

چاقی یک بیماری پیچیده شامل مقدار اضافی چربی در بدن است. چاقی نه صرفاً یک معضل زیبایی؛ بلکه یک مشکل پزشکی است که خطر ابتلا به سایر بیماری‌ها و مشکلات سلامتی مانند بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا و انواع خاصی از سرطان‌ها را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب »
نکات رژیمی برای افرادی که دیابت و فشار خون بالا دارند

نکات رژیمی برای افرادی که دیابت و فشار خون بالا دارند

از هر سه بیمار دیابتی، دو نفر به فشار خون بالا نیز مبتلا هستند. مراقبت از رژیم غذایی (شمارش واحدهای کربوهیدارت‌ و محدودیت مصرف شکر و نمک) کلیدی‌ست؛ اما با این توصیه‌های ساده، شما هم‌چنان قادر خواهید بود ‌خوب بخورید و بیماری‌هایتان را نیز مدیریت کنید.

ادامه مطلب »
بیماری قلبی ناشی از فشار خون بالا

بیماری قلبی ناشی از فشار خون بالا

بیماری قلبی ناشی از فشار خون بالا (hypertensive heart disease) به شرایطی اطلاق می شود که در آن ساختار و عملکرد قلب شما تحت تاثیر فشار خون بالا دچار تغییراتی برگشت پذیر و یا برگشت ناپذیر گردد؛ شرایطی مانند نارسایی قلبی، بزرگ شدن قلب، بیماری عروق تغذیه کننده قلب و برخی بیماری‌های دیگر.

ادامه مطلب »
فشار خون بالا چیست؟

فشار خون بالا چیست

فشار خون بالا و یا به اصطلاح فشار خون، هم در بین زنان و هم میان مردان معضل بزرگی است. یک سوم جمعیت بالغ (حدود ۶۵ میلیون نفر) و بیش از نیمی از افراد بالای ۶۰ سال در امریکا به فشار خون بالا مبتلا هستند و تعداد خیلی بیش‌تری نیز در معرض ابتلا به آن قرار دارند. ریسک ابتلا به این بیماری در طول زندگی برابر با ۹۰ درصد است.

ادامه مطلب »
عوارض فشار خون بالا روی اعضای بدن

عوارض فشار خون بالا بر روی بدن

چرا فشار خون بالا یک معضل بزرگ است؟ چون قلب و شریان‌های شما را تحت فشار قرار می‌دهد؛ حتی اگر شما چیزی احساس نکنید. این فشار مضاعف، می‌تواند شانس شما را برای بروز یک حمله‌ی قلبی یا سکته‌ی مغزی افزایش دهد.

ادامه مطلب »
سکته قلبی چیست؟

سکته قلبی چیست؟

عروق کرونر، خون‌‌، اکسیژن و مواد مغذی قلب شما را تأمین می‌کنند‌‌. تجمع پلاک می‌تواند این عروق را تنگ کرده و باعث کاهش جریان خون به سمت قلب شما شود‌‌. در نهایت‌‌، کاهش جریان خون ممکن است باعث درد قفسه سینه (آنژین)‌‌، تنگی نفس یا سایر علائم و نشانه‌های بیماری عروق کرونر شود‌‌. انسداد کامل می‌تواند باعث حمله‌ی قلبی شود‌.

ادامه مقاله >>
دستگاه اندازه‌گیری قند خون

چگونه از صحت دستگاه اندازه‌گیری قند خون (گلوکومتر) اطمینان حاصل کنیم؟

بررسی صحت کارکرد دستگاه اندازه‌گیری قند خون در منزل با استفاده از محلول کنترل قند کار بسیار راحتی است. شما می‌توانید به جای گرفتن نمونه خون و انجام مجدد آزمایش، از محلول‌های کنترل قند برای اطمینان از سالم بودن نوارهای تست و دستگاه اندازه گیری قند خون خود استفاده کنید.

ادامه مقاله >>
ارتباط فشار خون بالا و کرونا

فشار خون بالا و خطر ابتلا به کرونا

اگر فشار خون بالا دارید بهتر است برای محافظت از خود در همه‌گیری ویروس کرونا بیشتر مراقب باشید. پژوهشی که اخیراً انجام شده نشان‌دهنده‌ی این است که افرادی که فشار خون بالا دارند با احتمال بیشتری دچار موارد زیر خواهند شد:

ادامه مقاله >>

توجه کنید نرم‌افزار سیناکر در داخل اپ استور اپل با نام Terawave قرار دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با پشتیبانی سیناکر ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۰۲ تماس بگیرید.

برای دریافت اپلیکیشن سیناکر اینجا کلیک کنید.