مقالات سلامت سیناکر

۵ توصیه برای پیشگیری و کنترل دیابت

۵ توصیه برای پیشگیری و کنترل دیابت

وقتی حرف از دیابت نوع ۲، شایع‌ترین نوع دیابت، پیش می‌آید پیشگیری بسیار با اهمیت است. به خصوص اگر شما دارای ریسک ابتلای بالا برای دیابت هستید، برای مثال اضافه وزن دارید یا یک سابقه‌ی خانوادگی از این بیماری دارید یا دارای پیش‌دیابت یا قند خون ناشتای مختل هستید، مهم است که پیشگیری از دیابت را در اولویت قرار دهید.

ادامه مطلب »
میزان متابولیسم پایه چیست؟

متابولیسم پایه یعنی چه و چگونه محاسبه می‌شود؟

حتی زمانی که دارید استراحت می‌کنید، بدن شما برای یک سری عملکرد‌های پایه برای زنده ماندن مثل نفس کشیدن، گردش خون، هضم مواد غذایی و تکثیر سلول‌ها، کالری می‌سوزاند. میزان متابولیسم پایه (Basal Metabolic Rate یا BMR)، کالری‌هایی است که بدن شما برای انجام عملکرد‌های ابتدایی برای زنده ماندن، به آن نیاز دارد.

ادامه مطلب »
سن متابولیک چیست؟

سن متابولیک چیست؟

سن متابولیک شما به میزان متابولیسم پایه‌ای بدن (BMR)، که همان میزان کالری مورد نیاز بدن در حالت استراحت است، بستگی دارد؛  که با میانگین میزان متابولیسم پایه‌ای بدن افراد بر اساس سن تقویمی در جمعیت عمومی مقایسه می‌شود‌‌.

ادامه مطلب »
انواع چربی بدن

انواع چربی موجود در ساختار بدن

با وجود این‌که برای همه‌ی چربی­‌های بدن از واژه‌­ی “چربی” استفاده می‌شود، در واقع چندین نوع چربی متفاوت در بدن شما وجود دارد. بعضی از انواع چربی می‌توانند اثر منفی بر روی سلامتی شما داشته باشند و باعث ایجاد بیماری شوند. گروه دیگری مفید بوده و برای سلامتی شما ضروری‌اند.

ادامه مطلب »
شاخص توده بدنی یا BMI

آیا BMI معیار دقیقی برای پیش‌بینی سلامت است؟

شاخص توده‌ی بدنی (BMI) در بیش‌تر مراکز ارائه‌ی مراقبت‌های بهداشتی، ابزاری استاندارد برای ارزیابی سلامت تلقی می‌شود؛ اما علی‌رغم این‌که دهه‌ها به‌عنوان اولین گزینه و بهترین ابزار اندازه‌گیری سلامت بر اساس سایز به‌کار گرفته می‌شده، به‌سبب ساده‌سازی بیش‌ازحد معنای واقعی سالم بودن بسیار مورد انتقاد واقع شده است.

ادامه مطلب »
تشخیص و درمان افت قند خون

تشخیص و درمان افت قند خون

 اگر از انسولین و یا سایر داروهای پایین آورنده قند خون استفاده می‌کنید و همزمان علائم و نشانه های مربوط به افت قند خون را نیز نشان می‌دهید سطح قند خون تان را با یک دستگاه قند سنج چک کنید. قند خون اگر زیر ۷۰ میلی گرم بر دسی لیتر باشد نیاز به درمان فوری دارد.

ادامه مقاله >>

توجه کنید نرم‌افزار سیناکر در داخل اپ استور اپل با نام Terawave قرار دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با پشتیبانی سیناکر ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۰۲ تماس بگیرید.

برای دریافت اپلیکیشن سیناکر اینجا کلیک کنید.