مقالات سلامت سیناکر

رابطه بین دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا

ارتباط فشار خون بالا و دیابت نوع ۲

فشار خون بالا یا همان پرفشاری خون از مشکلاتی است که در مبتلایان به دیابت نوع دو مشاهده می‌شود. علّت این رابطه‌ و همراهی قابل توجّهی که بین این دو بیماری وجود دارد ناشناخته ‌است. اعتقاد بر این است که موارد زیر در هر دوی این بیماری‌ها نقش دارند:

ادامه مطلب »
پیشگیری از فشار خون بالا

پیشگیری از فشار خون بالا

با در پیش گرفتن سبک زندگی سالم می‌توانید فشار خونتان را در محدوده‌ی طبیعی و سلامت حفظ کنید. اجتناب از فشار خون بالا که پرفشاری خون هم نامیده می‌شود، احتمال بیماری‌های قلبی و سکته را کاهش می‌دهد.

ادامه مطلب »
بهترین غذا‌های سازگار با قلب که می‌توانید بخورید

بعد از حمله‌ی قلبی چه غذا‌هایی باید بخوریم و از چه غذا‌هایی اجتناب کنیم؟

بعد از یک حمله‌ی قلبی، درمان‌ها بر پیشگیری از حملات آینده و هر عارضه‌ی دیگر مانند سکته‌ی مغزی تمرکز دارند. غذایی که می‌خورید بر عملکرد بدن شما از جمله عملکرد قلب تأثیر دارد. تغییر عادات غذایی می‌تواند در کاهش خطر یک حمله‌ی قلبی دیگر مفید باشد.

ادامه مطلب »
پیش دیابت چیست؟

پیش‌دیابت (پره‌دیابت) چیست؟

پیش‌دیابت حالتی است که سطح قند خون شما بیش‌تر از حد مجاز است اما به اندازه‌ای بالا نیست که پزشک بتواند تشخیص دیابت را بدهد. ممکن است آن را اختلال قند خون ناشتا یا اختلال تحمل گلوکز بنامند.

ادامه مطلب »
هر روز چند کالری می سوزانیم؟

در هر روز چند کالری می‌سوزانیم؟

هر روز، وقتی که شما راه می‌روید، ورزش می‌کنید و کار‌های روزانه‌‌ی خود را انجام می‌دهید، کالری می‌سوزانید. بدن شما حتی وقتی که در حال استراحت هستید، برای عملکرد‌های ساده مانند موارد زیر کالری می‌سوزاند:

ادامه مطلب »
رژیم غذایی دش (DASH)

 رژیم غذایی دش (DASH) چیست و چه مزایایی دارد؟

DASH سرواژه‌ی عبارت «Dietary Approaches to Stop Hypertension» به معنای «اقدامات تغذیه‌ای برای مقابله با پرفشاری خون» می‌باشد. DASH رژیمی است که به افرادی که پرفشاری خون یا همان فشار خون بالا دارند یا می‌خواهند از این عارضه پیشگیری کنند و نتیجتاً ریسک بروز بیماری‌های قلبی را بکاهند، پیشنهاد می‌شود.

ادامه مقاله >>
رتینوپاتی دیابتی

عوارض چشمی دیابت چیست؟

رتینوپاتی دیابتی (عوارض چشمی دیابت) مشکلی است که در نتیجه‌ی آسیب به عروق خونی شبکیه در افرادی که دیابت دارند، ایجاد می‌شود. رتینوپاتی دیابتی می‌تواند در صورت ابتلای شما به دیابت نوع ۱ یا ۲ و سابقه‌ی طولانی مدت سطح بالای قند خون کنترل نشده، به وجود آید.

ادامه مقاله >>
عوارض نشستن طولانی مدت

۱۰ عارضه‌ی ناشی از نشستن‌های طولانی مدت

 بسیاری از مردم بیش از شش ساعت از شبانه روز را در حالت نشسته سپری می‌کنند. چاقی پایین تنه‌ای تنها عارضه نشستن‌های طولانی مدت نیست. بلکه اثرات کوتاه و بلندمدت بسیاری بر سلامتی بدن  دارد و گرچه به ظاهر بی‌خطر است ولی می‌تواند بالقوه کشنده باشد.

ادامه مقاله >>

توجه کنید نرم‌افزار سیناکر در داخل اپ استور اپل با نام Terawave قرار دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با پشتیبانی سیناکر ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۰۲ تماس بگیرید.

برای دریافت اپلیکیشن سیناکر اینجا کلیک کنید.