مقالات سلامت سیناکر

اندازه گیری قند خون

حملات افت قند خون در فرد مبتلا به دیابت

کاهش سطح قند خون به عنوان سوخت اصلی بدن، در افراد مبتلا به دیابت باعث عارضه ای به نام هایپوگلایسمی می‌شود. هایپوگلایسمی می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله کمبود گلوکز در رژیم غذایی، مصرف برخی داروها و یا ورزش رخ دهد. به بیماران مبتلا به دیابت توصیه می‌شود تاریخ و زمان وقوع هایپوگلایسمی را یادداشت نمایند و آن را با پزشک خود در میان بگذارند تا در صورت نیاز پزشک دوز و نوع داروی مصرفی را تغییر دهد.

ادامه مطلب »
اندازه گیری فشار خون

مروری بر درمان فشار خون بالا

فشار خون بالا به این دلیل خطرناک است که می‌تواند باعث سکته‌ی مغزی، حمله‌ی قلبی، نارسایی قلبی یا بیماری‌های کلیوی ‌شود. هدف از درمان فشار خون بالا، پایین آوردن فشار خون بالا و محافظت از اندام‌های مهم مانند مغز، قلب و کلیه‌ها در برابر آسیب است. طبق تحقیقات، درمان فشار خون بالا با کاهش میزان سکته‌ی مغزی (به طور متوسط ۴۰-۳۵ درصد)، حمله‌ی قلبی (۲۵-۲۰) و نارسایی قلبی (بیش از ۵۰ درصد) همراهی دارد.

ادامه مطلب »
درمان خانگی کنترل فشار خون

۱۰ روش غیر دارویی کنترل فشار‌خون

با تغییر این ۱۰ عادت روزمره، می‌توانید فشار‌خون و هم‌چنین خطر بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهید. اگر به تازگی مبتلا به بیماری فشار‌خون بالا شده‌اید، ممکن است نگران این مسئله باشید که باید برای کاهش فشار‌خونتان از داروهای مختلف و زیادی استفاده کنید.

ادامه مطلب »
فشار خون پائین

آنچه باید در مورد فشار خون پایین بدانیم

عبارت «کم‌فشاری خون» یا «hypotension» معادل پزشکی برای «فشار خون پایین» است. (کم‌تر از ۹۰/۶۰) هنگام اندازه گیری و نوشتن فشار خون از دو عدد استفاده می‌کنیم. عدد اوّل که بزرگ‌تر است فشار خون سیستولی نام دارد؛ یا فشار خونی که در لحظه‌ی ضربان قلب در سرخرگ‌ها وجود دارد و توسّط آن خون در رگ‌ها جاری می‌شود. عدد دوم نماینده‌ی فشار خون دیاستولی است؛ یا فشار خونِ درون سرخرگ‌ها هنگام استراحت قلب در فاصله‌ی بین دو ضربان قلب.

ادامه مطلب »
چه کسانی در معرض فشار خون بالا قرار دارند؟

چه کسانی در معرض فشار خون بالا قرار دارند؟

عوامل خطری که احتمال ابتلای شما به فشار خون بالا را افزایش می‌دهند شامل شرایط سلامتی، سبک زندگی و سابقه‌ی خانوادگیتان است. بعضی از عوامل خطر برای فشار خون بالا قابل کنترل نیستند، برای مثال سن و سابقه‌ی خانوادگی شما اما شما با تغییر عواملی که می‌توانید کنترل کنید، می‌توانید قدم‌هایی به سمت کم کردن ریسک ابتلای خود بردارید.

ادامه مطلب »
عوارض فشار خون بالا روی اعضای بدن

خطرات فشار خون بالا: اثرات فشار خون بالا بر بدن شما

فشار خون بالا می‌تواند بدون هیچ سر و صدا و علامتی برای چندین سال، قبل از بروز علائم، به بدن شما آسیب بزند. فشار خون بالا و کنترل نشده می‌تواند باعث ناتوانی، کیفیت زندگی پایین یا حتی یک حمله‌ی قلبی یا سکته‌ی کشنده شود. در صورتی که به فشارخون مبتلا شدید، می‌توانید با یک اندازه گیری ساده منظم، و خودمراقبتی از عوارض شدیدی که در ادامه می خوانید جلوگیری کنید.

ادامه مطلب »
چاقی در کودکان

عوارض و پیامدهای اضافه وزن و چاقی کودکان و نوجوانان

حدود یک‌سوم کودکان یا اضافه وزن دارند یا چاق هستند و این نسبت رو به افزایش است. بیماری‌ها و مشکلات پزشکی مرتبط با وزن در کودکان کم‌تر از بالغین است، با این حال کودکانی که اضافه وزن دارند با احتمال بیشتری در آینده تبدیل به نوجوانان و بالغینی خواهند شد که دچار اضافه وزن هستند

ادامه مقاله >>

توجه کنید نرم‌افزار سیناکر در داخل اپ استور اپل با نام Terawave قرار دارد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با پشتیبانی سیناکر ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۰۲ تماس بگیرید.

برای دریافت اپلیکیشن سیناکر اینجا کلیک کنید.